Jak už i sám název investiční zlato napovídá, slouží tato forma zmíněného drahého kovu k tomu, aby se tu do zlata investovaly volné finanční prostředky, respektive aby se toto zase prodávalo s cílem získat takové peníze zpět. Funguje to tak už od nepaměti a jde o sázku na jistotu.
Ovšem je logické, že se tato investice vyplatí někdy méně a někdy více. Optimální je, když si investor pořídí zlato v dobách, kdy je toto levněji k mání, a posléze ho prodá tehdy, když cena náležitě vzroste.
Ovšem jak přijít na to, kdy je ideální prodávat? Třeba tak, že se nahlédne do zveřejněných a denně aktualizovaných ceníků obchodníků s investičními slitky a mincemi, sídlících v Obecním domě v Praze. Právě zde se totiž realizuje výkup zlata v podobě známých slitků od renomovaných rafinérií Argor Heraeus, Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule., Heraeus Hanau, Metalor, Münze Österreich, PAMP, Perth Mint, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Sempsa, Umicore, Valcambi a UBS, respektive investičních mincí, a to vlastně bez ohledu na to, pochází-li tento artikl přímo od těchto prodejců nebo od jejich konkurentů, respektive bank, jež prodej zlata zprostředkovávají, ale zpět už ho nekupují.
Jak se může každý hravě přesvědčit, jsou právě v současnosti ceny takového zlata hodně vysoké, a výnosnost jeho prodeje je u nás ještě umocněna tím, že je kurs české měny slabší, což činí prodej ještě lukrativnějším.
A to – jak zaznělo – právě v současnosti. Dnes bylo dosaženo takových cen, které prodejcům jednoznačně nahrávají. Kdo prodává dnes, určitě nelituje, protože si lze přijít na peníze, jež by byly i ještě vcelku nedávno nepředstavitelné.
A neméně uspokojeni odcházejí od těchto obchodníků i ti, kdo sice zlatem neoplývají, ale mohou jim nabídnout jiné drahé kovy, jmenovitě stříbro, platinu či palladium.
Pokud máte zlato na prodej, je tedy čas tak učinit. Kdo ví, kolik by vám za něj dali jindy.