Letní horké dny zkrátka lákají ke koupání. Problém ovšem je, že zdaleka ne každému se chce mačkat na koupališti, ať už přírodním či umělém. I to je důvod, proč na každé dostatečně velké zahradě najdeme bazén. A v naprosté většině případů je během sezóny často využíván.
Ovšem, abychom si jej skutečně mohli užít, je potřeba se zaobírat nejen bazénem samotným, ale také jeho bezprostředním okolím. Je totiž pravdou, že je obvykle situován uprostřed trávníku. A všichni víme, jaké to je, šlápnout do hlíny mokrou nohou. Je pochopitelné, že se tomu chceme vyhnout.
I to je důvod, proč bývá okolo bazénu udělána cesta, kde si můžeme například nechat pantofle a kam můžeme stoupnout bez obav, že se příliš ušpiníme. Tato cesta může být udělána z nejrůznějších materiálů. Často je například používaná kamenná dlažba k venkovnímu bazénu.
Ta má samozřejmě své výhody. Kámen je velmi pevný materiál, který se na rozdíl například od betonu nedrolí. Mnohem lépe tak odolává erozi, a je méně pravděpodobné, že jej poškodíme, i když na něj budeme mokrýma nohama stoupat během sezóny denně.
Také se po ní chodí díky hladkému povrchu mnohem lépe, než například po oblázcích, které jsou také někdy používány, ačkoliv jejich účel je spíše dekorativní, než praktický. I proto nejsou používány tak často.
Je třeba také říci, že kámen dobře zpracovává teplo. To znamená, že i v parném létě bude trvat dlouho, než bude jeho teplota taková, aby pro naše chodidla byla nepříjemná. V tom se liší například od kovu.
Výhodou kamenné dlažby je také to, že se po ní noha nijak nesmeká, na rozdíl od hladkých keramických či jinak glazurovaných dlaždic, které často najdeme například ve vnitřních veřejných bazénech. Tak se předejde nejrůznějším zraněním a nehodám, které by mohly velmi snadno skončit například zlomenou nohou.
Je tedy jasné, že udělat obehnat bazén nějakým typem cesty má rozhodně smysl. A rozhodně se nevyplatí zavrhovat kamenné dlaždice. Mají totiž spoustu výhod, které mnoho lidí velmi ocení.