Ač je to k nevíře i muži se jednou za čas potýkají se špatnou náladou, bolestí hlavy nebo velkou prřecitlivělostí. Co zatím stojí? Přece hormony, konkrétně se jedná o testosteron, jehož hladina kolísá a pak se objevují příznaky, které by se dali přirovnat k tomu, že se muž necítí ve své kůži. Obvykle jsou nervózní a podráždění, u každého se mohou jednotlivé symptomy lišit.
Je i vědecky podložené, že hladina mužského hormonu testosteronu se v pravidelných intervalech mění a to má vliv na chování mužů. Mužská, tak i ženská těla jsou velmi odlišná, zatím co u žen je to od matky přírody zařízené tak, aby každý měsíce pravidelně menstruovali u mužu je to zcela jiné. Když na mužský protějšek přijdou ''jeho'' dny je lepší ho nedráždit a vyhnout se mu, mnohdy ani na to nemusíte přijít, protože ve většině případů si muž své niterní emoce nechá pro sebe, je to přece jen pán tvorstva a je na to patřičně hrdý.
Chválit, chválit a zase jenom chválit
Muže v tyto dny je nejlepší chválit, obdivovat a pokud se na něčem nemůžete shodnout a muž trvá na tom, že on jediný má pravdu je lepší mu neodporovat a přikývnout na to, že má pravdu, mohlo by to také vyústit v hádku. Pokud jste ve spokojeném a šťastném vztahu nebo manželství máte na půl vyhráno. Když ho něco trápí, netahejte z něj rozumy, až bude chtít, sám vám řekne co se stalo, je to tak mnohem lepší, než aby vám odsekl co se staráte, že je to jeho věc.
Může se také stát, že se sám do sebe uzavře a nebude s nikým komunikovat, tedy pokud to není nutné, třeba jako v práci. V takovém případě je dobré nechat ho na pokoji a počkat až ho ta špatná nálada přejde a bude to opět ten muž, kterého milujete a žije po vašem boku. Avšak pokud by ''jeho'' dny trvaly déle než deset dní, je na místě se zeptat co se děje, mohou to být pouze rutinní záležitosti, ale také deprese, v takovém případě je nutné co nejdříve navštívit specialistu, který vám pomůže se zbytečně netrápit. Léčba buď probíhá kognitivně- behaviorální terapií, pokud ta nezabere, pak jsou na řadě antidepresiva.