Že mají děti houpačky rády, není sporu. A mezi nimi hrají prim v oblíbenosti ty závěsné. A není divu, umožňují jim pohled na svět z mnohem větší výšky, a zapomenout nemůžeme ani na pocit, který při houpání máme. O tom, že na zlomek okamžiku zažíváme stav beztíže, a to v momentě, kdy dosáhneme nejvyššího bodu a než začneme klesat, ani nemluvě.

Ovšem jak si můžeme všimnout, z našich dětských hřišť pomalu mizí. Zatímco dříve jsme je našli skutečně na každém, dnes jich je jen pomálu. Jsou totiž považovány za příliš nebezpečné. A ano, nelze opominout, že jisté riziko tu je. Vždy se může stát, že dítě se v nejvyšším bodě neudrží a poletí vzduchem. Avšak je také nutné říci, že následky obvykle nebývají příliš tragické, zvlášť proto, že povrchem většiny hřišť byla tráva, která pád ztlumila.

houpacka1

Dobrá, ale děti se houpat chtějí. Proto jim rodiče, ve snaze jim tuto zábavu dopřát, staví houpačky doma. Když se dobře rozhlédneme, vidíme je prakticky na každé zahradě, kde žije dítě. To jim dává možnost se „vyřádit“ po libosti.

Ale co dělat, když bydlíme v bytě a zahradu zkrátka nemáme? Znamená to, že se naše děti musí těchto radovánek vzdát? Ne. Existuje totiž i houpačka pro děti do bytu Chytrá Liška. Ta se obvykle zavěsí na dveřní rám a poskytuje téměř plnou náhradu té klasické.

houpacka2

Je zde ovšem mít na paměti pár věcí, které se týkají bezpečnosti. Předně je zde fakt, že by se žádné dítě, bez ohledu na věk, nemělo houpat bez dozoru. A ani by nemělo „lítat“ až ke stropu. Hrozí totiž, že do něj narazí, případně že zezadu někdo do dveří vstoupí a houpačka jej plnou silou udeří. Pozor také musíme dávat na to, aby se v cestě nenacházel žádný nábytek, o který by bylo možné se uhodit.

Pokud toto vše dodržíme, může se i tento typ houpačky stát vítanou atrakcí pro naše dítě. A to je přece to, o co jde na prvním místě, ne?