Příprava

Než se do toho pustíte, vytvořte si v místnosti prostor vhodný pro králíčka a tak trochu i pro vás. To znamená, aby šla podlaha snadno vyčistit. Nechcete přece, abyste měli na koberci bobky. Pokud nemáte podlahu z linolea nebo obdobného materiálu, rozložte na zem staré noviny. Jestli máte linoleum, dejte noviny do všech rohů. Dále ohraničte prostor, kam všude chcete domácího mazlíčka pustit. Použijte na vytvoření „zdi“ větší krabice kartonu, sedací pytle atlasy světa, prostě cokoliv většího, co by králíček nepřeskočil.
zakrslý králíček

Následně rozmístěte po vymezeném prostoru rolky od toaletního papíru a různé malé a střední papírové krabičky – například od kapesníků, oplatků a podobně.  Poté můžete schovat pamlsky dovnitř nějaké krabičky či umístit na její vrch mrkev. Někam do rohu položte vodu, poněvadž zakrslý králík bude mít žízeň po běhání a skotačení. Do dalšího roku pak dejte starý papír a na to seno z jeho klece či králíkárny – bude tak cítit známé pachy.

Ještě než pustíte mazlíčka do vámi vytvořené ohrádky, mějte po ruce náhradní noviny pro případ, že by zvířátko udělalo někde loužičku a starou lopatku se smetáčkem na zametání bobků.

králíci na louce

Akce

Tak a nyní můžete pustit vašeho domácího mazlíčka do ohrádky. Zpočátku bude možná nesvůj, ale později si zvykne a pustí se do zkoumání okolí. Jestli je hravý, začne lozit nahoru na krabičky, kde najde poklad v podobě mrkvičky. To se mu začne líbit a pravděpodobně bude hledat další pamlsky. Začne strkat do předmětů, které jste mu tam dali, běhat ze strany na stranu. A jak je zvykem těchto zvířátek, když jsou unavená, hodí sebou na zem, aby si odpočinula. Zanedlouho ale opět vstanou a hrají si dál.

 

Tip pro venkovní králíčky

Ještě takový menší tip, pokud máte králíka venku a nemůžete ho mít doma. Sežeňte si florbalový míček a do dírek dejte mlíčí a stébla sena nebo slámy. Je to pro ně ideální hračka, protože si může z ní vytahovat potravu anebo do míčku žduchat.